بهترین نوشیدنی برای کاهش چربی خون |

کلسترول وارد شده به بدن، از طریق خوردن مواد غذایی از جمله:گوشت قرمز، مرغ، ماهی و لبنیات. همچنین خوردن غذاهای پرنمک و خوردن زیاد مواد قندی و شیرین هم خطراتی را برای قلب و رگ های ما به وجودمی آورند. خون شما این چربی ها را پس از خوردن آنها جذب می کند. هنگامی که مصرف چربی های سالم در رژیم غذایی شما افزایش پیدا کند باید مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده و شیرینی ها را هم کاهش دهید. مقدار RBC ها در طی بارداری در حالت عادی کمی کمتر نشان داده می شود چون حجم مایع خون افزایش پیدا کرده است.

یکی مقدار کلی گلبول های سفید در یک میلی لیتر خون و جزء دیگر شمارش جزء به جزء این سلول ها چون گلبول سفید خود متشکل از پنج نوع مختلف است که کم و زیاد شدن هر کدام از این انواع معنی خاص خود را دارد. هر نیم کیلوگرم از آن ها دارای 12 گرم کربوهیدرات می باشد که مقدار بسیار زیادی است. دقیقا همان دلایل کاهش گلبول های قرمز چون هموگلوبین را هم تخریب می کنند باز کاهش مقدار آن در خون می شوند.

نکته: مقدار Hgb در بارداری کاهش می یابد چون با اینکه خون سازی کمی بیشتر شده است اما حجم مایع بدن و خون بالا رفته و مقدارکلی هموگلوبین در هر دسی لیتر آن کاهش می یابد. سیرابی و شیردان جزو امعا و احشای درون شکم علفخواران(نشخوارکنندگان)است. شکم تخت و اندامی زیبا ارزش سختی کشیدن را دارد. پوریان توضیح داد: قیمت گوشت قرمز تابع مولفههای مختلفی است و نباید نگاه بازاری را به تولید دام تعمیم دهیم؛ وقتی قصاب لاشه را با چربی زیاد خریداری میکند بخشی از هزینه ناشی از درصد وزن چربی به قیمت فروش گوشت منتقل میشود. اگر چه امروزه آزمایش های بسیار دقیقی وجود دارند که می توانند مقدار میکروسکوپی جزیی ترین اجزای روی سلول های سرطانی را هم در بدن اندازه بگیرند و یا هر لحظه عناصر پروتئینی یا شیمیایی جدیدی معرفی می شوند که اندازه گیری آنها در خون یا دیگر مایعات بدن می تواند به پزشکان در تشخیص بیماری ها کمک کند اما برای اغلب مردم و همچنین بسیاری از پزشکان، کلمه «آزمایش » یادآور آزمایش کامل خون، یعنی همان آزمایش معروفی است که تعداد سلول های اصلی خون طی آن اندازه گیری می شود.

نارسایی و بعضی مشکلات کلیوی، بیماری های مزمن و تومورهای سرطانی و همچنین بیماری های روماتویید هم باعث از بین رفتن RBCهای خون و کاهش این عدد در برگه آزمایش خون می شوند. همچنین گرسنگی طولانی مدت، اعمال جراحی معده و روده برای کاهش وزن و بعضی از بیماریها از جمله بیماریهای التهابی روده، هپاتیت C ، مصرف الکل و مصرف بعضی از داروها از جمله تتراسیکلین، کورتون و تاموکسی فن از علل کبد چرب است. از بین ماهیهای دریایی، ماهی تن یکی از بهترین منابع دوکوزاهگزائنوئیک اسید (DHA) است که یک اسید چرب امگا۳ محسوب میشود. هموگلوبین در جایی که اکسیژن زیاد وجود دارد با آن ترکیب میشود و در محیط کم اکسیژن آن را آزاد میکند.اندازهگیری مقدارکلی هموگلوبین در واقع نوعی نشانهنده تعداد گلبولهای قرمز است.مقادیر اصلی: مقدار طبیعی برای آقایان بین ۱۴ تا ۱۸ گرم در هر دسیلیتر است و برای خانمها مقادیر بین ۱۲ تا ۱۶ گرم در هر دسیلیتر طبیعی محسوب میشود.

به طور کلی «هم» به معنی آهن است و هر جا در هر کلمه ای آمد حتما آن کلمه ارتباطی با گلبول قرمز دارد. کلمه «diff» که در جلوی CBC به معنی آزمایش خون نوشته میشود درخواست برای شمارش همین انواع مختلف گلبولسفید است.مقادیر طبیعی: در بزرگسالان و بچههای بالاتر از ۲ سال مقدار گلبولسفید بین ۵ تا ۱۰ هزار در هر میلیلیتر خون طبیعی است. Lym : مخفف و مختصر شده برای کلمه LYMPHOCYTE است که از نظر تعداد از گلبولهای سفید مهم خون میباشد و کاهش یا افزایش در میزان این سلول خونی هم مرتبط با بیماری های غالبا ویروسی است اگرچه با بیماری های دیگری نیز مرتبط است.

مشکلاتی مانند خستگی ، سوزش سردل ، سوء هاضمه یا خستگی بیش از حد نیز علائم و نشانه کلسترول بالا است. کالری سوزی می تواند شامل سوختن کربوهیدرات به صورت قند یا گلیکوژن نیز باشد. طبق توصیه AHA، بیشتر چربی های مصرفی افراد باید شامل چربی های تک اشباع نشده و چند اشباع نشده باشند. داروهایی که میتوانند سبب افزایش آلبومین سرم شوند شامل فورزماید، فنوباربیتال و پردنیزولون میباشند. ارگان مورد ارزیابی و علت درخواست آزمایش: کسب اطلاعات در مورد بیماری کبدی و صفراوی، ارزیابی عملکرد کبد از نظر مصرف الکل، افتراق بین بیماریهای کبدی و اسکلتی زمانیکه ALP سرم افزایش یافته است.

پایین بودن آلبومین سرم در افرارد پیر به هنگام بستری شدن در بیمارستان به عنوان فاکتوری برای پیشگویی افزایش طول مدت بستری در بیمارستان نیز کاربرد دارد. علاوه بر این، عصاره Artemisia vulgaris یا افسنطین شمالی آفریقا، که در آمریکای شمالی نیز وجود دارد یک علف هرز مهاجم است و در داروهای گیاهی سنتی، از قسمتهای هوایی Artemisia vulgaris به عنوان ضد کرم و نیز اختلالاتي از جمله هپاتوز استفاده می شود. در خانم های باردار درصد بالاتر از ۳۳ طبیعی است. این عدد برای خانم ها مقداری کمتر و در کودکان مقداری بیشتر است.

اندازه گیری T۳ (میزان طبیعی در افراد بالغ:۰.۵۲ تا ۱.۸۵ نانوگرم در میلی لیتر)، T۴ (میزان طبیعی در افراد بالغ:۴ تا ۱۳ میکرو گرم در دسی لیتر) و TSH (میزان طبیعی در افراد بالغ:۰.۳۲ تا ۵.۲ میکرویونیت در میلی لیتر) عمدهترین آزمایشی است که برای غده تیروئید انجام میشود. اما در افراد چاق و دیابتی بیشتر دیده میشود. برخی افراد برنامه های غذایی خاصی مانند برنامه مدیترانه ای و یا برنامه گیاهی را ترجیح میده. بیماری های ریوی یا کلا هر نوع بیماری ای که هیپوکسی مزمن (کمبود اکسیژن طولانی مدت در بدن) ایجاد می کند، مثلا بیماری مادرزادی قلبی، هم باعث تولید بیشتر RBC می شوند.

خونریزی های گوارشی یا خون ریزی های واضح از محل زخم، سوءتغذیه و فقر آهن یا کمبود ویتامین B۱۲ ، شکستن سلول های خونی یا همولیز در اثر بعضی بیماری های خاص مثل فاوسیم، بعضی مشکلات ژنتیکی مثل گلبول های قرمز سلول داسی شکل و مشکلات مغز استخوان باعث پایین آمدن مقدار گلبول های قرمز می شوند. به همین دلیل لازم است گاها و البته با نظر متخصص، آزمایش چکاپ ویتامین را انجام دهیم.

اندازه گیری مقدارکلی هموگلوبین در واقع نوعی نشان هنده تعداد گلبول های قرمز است. معمولاً برای اطمینان، T۳ و T۴ کل پلاسما و T۳ و T۴ آزاد در آزمایشات اندازه گیری می شوند. بنا به درخواست های متعدد کاربران مطب در این مقاله طریقه خواندن و تفسیر انواع آزمایشات مانند : آزمایش خون ، ادرار ، مدفوع ، چربی خون ، قند خون و.. پزشکان مصرف چربی ترانس را با خطر افزایش التهاب در بدن مرتبط می دانند. سوختگی، اسهال شدید، بیماری های انسدادی ریوی، از دست دادن زیاد آب، تولید بیش از حد گلبول قرمز عوامل افزایش HCT هستند.

میتوکندری ها مسئول تولید انرژی از طریق هوازی هستند و در حضور اکسیژن با استفاده از گلوکز، ATP تولید می کنند. نکته: گلبول قرمز در حالت عادی بعد از تولید در مغز استخوان ۱۲۰ روز در خون زندگی می کند و در آخر عمر خود خرد می شود و به عناصر سازنده اش تبدیل می شود. علاوه بر این، به فرآیند گوارش غذا کمک می کند و پاسخ های التهابی بدن که در زیاد شدن میزان چربی ها نقش دارند را کم و محدود می کند. در درمان اختلال لیپیدی ( چربی خون ) چه انتخاب هایی دارید؟

اگر اضافه وزن دارید و فعال نیستید، ممکن است تری گلیسیرید بالا داشته باشید، به خصوص اگر مقدار زیادی کربوهیدرات یا غذاهای شیرین می خورید یا الکل زیادیمی نوشید. برای اینکار به هوای تنفس بیمار به توسط ماسک، اکسیژن زیادی اضافه میکنند. Hemoglubin : هموگلوبینوری، حضور هموگلوبین درادرار بدون حضور RBC میباشد.اگر به هر دلیلی همولیز داخل عروقی در بیمار رخ دهد ( مثل آنمی همولیتیک دارویی، انگل مالاریا، ترانسفوزیون خونناسازگار، سوختگیهای شدید، ورزشهای شدید مثل قدم روهای نظامیان روی سنگفرشها، مارگزیدگی و…) هموگلوبین ِخارج شده از RBCها از کلیه ها عبور کرده، وارد ادرار می شود.البته اگر درهماچوری، ادرار قلیایی باشد یا SG آن پایین باشد(زیر ۱٫۰۰۷) RBC ها ممکن است در ادرار لیز شده و هموگلوبین آنها در ادرار آزاد میشود.

آمادگی بیمار: بیمار نیازی به ناشتایی ندارد، بیمار قبل و حین نمونه گیری دستش را مشت ننماید ،در صورت امکان از تورنیکه استفاده نگردد. ارگان مورد ارزیابی و علت درخواست آزمایش: اندازه گیری لاکتات به منظور اثبات و تعیین درجه کمّّی هیپوکسی بافتی به علت شوک یا انسداد عروقی موضعی مفید است. به غیر از کنترل سیستم انعقادی خون، از میزان پلاکت برای بررسی روند بهبود نارسایی مغز استخوان و بیماریهای خونی هم استفاده میشود.مقادیر طبیعی: پلاکت بین ۱۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار در هر میلیمترمکعب خون برای بزرگسالان طبیعی است.

اطلاعات بالینی مربوط به آزمایش: از آلبومین میتوان جهت ارزیابی وضعیت تغدیه، فشار انکوتیک خون، بیماری کبدی، بیماری کلیوی با پروتئینوری، کارآمدی همودیالیز و دیگر بیماریهای مزمن استفاده نمود. اطلاعات بالینی مربوط به آزمایش: آمونیاک محصول فرعی تجزیه پروتئینها می باشد. اطلاعات بالینی مربوط به آزمایش: پروتئینهای پلاسما در کبد، سلولهای پلاسمایی و گرههای لنفاوی، طحال و مغز استخوان ساخته میشوند. یک تحقیق آمریکایی که در سی و چهارمین نشست سالیانهی انجمن سرطانشناسی بالینی آمریکا طرح گردید، روشن کرد که مصرف بذر کتان میتواند از رشد تومور سرطان پروستات جلوگیری نماید. از حالت درخشان و زیبای اولیه رنگ مو مراقبت می کند و از اینکه به مرور زمان موها رنگ خود را از دست داده و زرد ناخواسته می شوند؛ جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید