جنگل دالخانی رامسر، دالان بهشت در شمال ایران – وبلاگ اقامت 24

پارک جنگلی کشپل دارای شش گونه پوشش گیاهی و جنگلی از جمله درختان و گیاهان توسکا، لرک و توسکا، توسکا و بلوط، افرا و بلوط، ممرز، انجیلی و ممرز انجیل می باشد ، همچنین رودخانه ها و چشمه های شفاف و زلال در این جنگل وجود دارد. وجود قلههای مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ های مرکبات، چای، مزرعههای برنج، برخورداری از ساحل زیبا، منطقههای ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهای گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتلهای قدیم و جدید این شهر را یکی از شهرهای منحصر به فرد تبدیل کردهاست.

پارک جنگلی باراجین که به نام پارک جنگلی فدک نیز شناخته می شود در منطقه باراجین شهر قزوین قرار دارد. هفت سال بعد وقتی کشیش باز به همان منطقه رفت دوباره مار را دید. دورۀ دیگر زوال کنترول اعراب بعد از 683 م شروع مـیشود، وقتی رهبران و قبایل مختلف اعراب بـه جنگ درون بین خویش مـیپردازند. با زوال قدرت غزنویـان و ظهور سلجوقیـان، “عزالدین حسین” (1100- 46 م) از خانواده شنسبانی بصورت آشکار سلجوق ها را بحیث ارباب خویش شناخته و به حاکم سلجوق، سلطان سنجر باج مـیپردازد. آن ها در طول شب در سوراخ های درختی می خوابند و در طول روز فعال هستند و در گروه هایی از 2 تا 8 زندگی می کنند که خانواده های آن ها را تشکیل می دهند و از علائم و یا ترانه هایی برای ایجاد حضورشان در قلمرو خود استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، مسعود منصور در دومین گردهمایی سراسری فرماندهان یگان حفاظت منابع طبیعی کشور که روز دوشنبه بهصورت ویدئو کنفراس برگزار شد، گفت: نگاه سازمان جنگلها به حفاظت، حفاظت فنی و مدیریت حفاظتی است و در عرصههای منابع طبیعی که دارای طرح و مجری هستند، حفاظت از آن محدوده برعهده مجریان طرح است و نیروهای منابع طبیعی نقش نظارتی دارند. نیروهای دولتی تصمیم گرفتند، او را به واسطه ی نزدیك بودن به میرزا آزاد كرده تا او میرزا را ترغیب به تسلیم كند و اگر موفق شد یا نشد خود را پس از ده روز معرفی نماید، امّا دكتر حشمت، پس از بازگشت به لاهیجان دچار تردید شد و چون بازگشت او به تأخیر افتاد، یك گردان مأمور دستگیری او شد.

پیش از حمله ی «كلنل تكاچینكف» از تهران نامه ی تأمین برای میزرا نوشتند، ولی میرزا نپذیرفت و پس از درگیری های فراوان عده ای از سران نهضت از جمله دكتر حشمت كه پزشك بود و به واسطه ی خدمات پزشكی محبوبیت زیادی در لاهیجان كسب كرده بود و در آن جا یك گروه چند صد نفری به نام «نظام ملی» گرد آورده بود، تسلیم نیروی دولتی در رشت شد. پارک جنگلی منطقه ای بزرگ و بکر است که می توان آنها را ریه های شهر دانست و معمولا به صورت طبیعی وجود دارند اما گاهی با توجه به نیاز شهر به منطقه تفریحی، این پارک ها به صورت مصنوعی و دست ساز نیز به وجود می آیند.

آنان ضمن انتشار اعلامیه ای با عنوان «فریاد ملت مظلوم ایران از حلقوم فداییان جنگل» به مفاسد دستگاه حاكمه ی ایران و جنایات انگلیسی ها اشاره كردند. میرزا كه تا حدی از هدف اعضای حزب و نقشه ی خائنانه ی آنان مطلع شده بود، به جنگل رفت و در این درگیری ها بسیاری از جنگلی ها دستگیر یا كشته شدند. نقشه ی كودتا این بود كه میرزا یا باید كشته شود و یا دستگیر و از رهبری انقلاب كنار رود. نام این رودخانه و همچنین جنگل آمازون توسط یک کاشف اسپانیایی به نام فرانسیسکو ده اوریانا انتخاب شده است. پانسور با ده نفر غلام بال سفر گشود و روانهٔ درهٔ اژدر گشت.

از حسن کفایت وزیر خارجه مسیو دلکاسه آتش (روانش) مکافات آلمان که در سینههای دوستداران وطن مشتعل بود یکجا خاموش گشت. میرزا در تیر 1299، معترضانه رشت را ترك كرد و اعلام كرد تا زمانی كه حزب عدالت از كارهای خلاف و حمله به اسلام و تبلیغ كمونیسم دست بر ندارد به رشت باز نخواهد گشت. او به امید نجات مشروطه به مجاهدین پیوست و در فتح قزوین شركت كرد و با مشاهده ی اعمال خلاف بعضی از مجاهدین به موطن خود رشت بازگشت، اما بار دیگر به مجاهدین پیوست و در فتح تهران شركت نمود و با قوای استبداد جنگید.علی رغم تلاشی كه در تحریف چهره ی میزرا به عمل آمده، به شهادت تاریخ، وی از مجاهدان مشروطیت و از هواداران جناح اعتدالیون مجلس و وفادار به اسلام بود.

او گزارش داد که ماری دیده که بیش از ۲.۵ متر طول داشته است. از داخل پارک منظره شهر و نوار مرزی جمهوری آذربایجان هم دیده میشود. پارک جنگلی میرزا کوچک خان با وسعت ۴۴۰ هکتار، در ۱۶ کیلومتری شهر آمل استان مازندران قرار دارد. این پارک با وسعت حدود ۸ هکتار در ۲۵ کیلومتری جاده رشت به تهران واقع شده است. پارک جنگلی بی بی یانلو با وسعت ۱۵۱۲ هکتار، بزرگ ترین پارک جنگلی دستساز ایران می باشد.این پارک از مناطق نمونه گردشگری آستارا واقع در روستای بیبی یانلو می باشد.

اقدامات جدید فقط برای مناطق حفاظت شده اعمال میشود و نه برای زمینهای جنگلی متعلق به عموم. اگر با این مکان آشنایی ندارید و برای اولین بار است که تصمیم به جنگلنوردی گرفتهاید، بهتر است با تورهای طبیعتگردی سفر کنید تا یک راهنمای حرفهای را در کنار خود داشته باشید. اگر با دوچرخه به سمت جنگل ابر در حرکت هستید، بهتر است وسایل حرفهای از قبیل کلاه ایمنی همراه داشته باشید. بر اساس گزارش هواشناسی گلستان هفته گذشته و پیش رو، زمانی پر ریسک برای وقوع حریق در جنگلهای هیرکانی بوده و به همین سبب اداره کل منابع طبیعی گلستان، همه نیروی انسانی و ظرفیت لجستکی خود را در حالت آمادهباش درآورده تا جایی که دو فروند بالگرد اطفای حریق در فرودگاه کلاله مستقر است.

پارک جنگلی بی بی یانلو جزء جنگلهای هیرکانی غربی و جنگل های میان بند محسوب میشود، که در ضلع جنوب غربی و در فاصله ۵ کیلومتری آستارا قرار گرفته است. ورودی غربی پارک جنگلی نور از جادهٔ اصلی نور به محمودآباد جدا میشود. این آزادراه شما را سریعتر از مسیر دوم و به راحتی از کرج به 40 کیلومتری ورودی تبریز میرساند. پارک جنگلی سراوان در ۱۷ کیلومتری جاده ی رشت-تهران قرار دارد در ابتدای ورودی پارک جنگلی سراوان یک آبگیر کوچک قرار دارد که فوق العاده زیبا می باشد.

این پارک زیبا دارای جنگلهای انبوه و همراه با جادهای زیبا است، رودخانه هراز از ضلع خاوری این پارک میگذرد و جلوه خاصی به جنگل بخشیدهاست. شهر ماسوله در فومن جلوه های خاص طبیعی دارد و همچنین به نام شهر صخره ها شناخته می شد. از ویژگیهای پارک جنگلی باراجین قله مردمی، رودخانه ارنزک، دسترسی آسان و اشراف به شهر قزوین می باشد. کمی آن طرف تر می توانید خود را به ساحل برسانید و از جنگل و دریا هم زمان لذت ببرید. مساحت پارک جنگلی سراوان حدود ۱۴۸۷ هکتار است و در ارتفاع ۵۰ تا ۲۵۰ متری از سطح دریا نیز قرار گرفته است.

پارک جنگلی سراوان یکی از قدیمی ترین مناطق جنگلی گیلان است که به دلیل گونه های متنوع گیاهی در جهان کم نظیر می باشد. جنگل ها به علت اینکه مناطق وسیعی از اراضی سرزمین را اشغال می کنند و بستر بسیاری از جاذبه های طبیعی نظیر رودخانه , آبشار , حیات وحش و پوشش های متنوع گیاهی هستند , تقاضای تفرجی بسیار بالایی دارند . برای اینکه بتوانید به این پارک جنگلی سر بزنید باید خود را به 6 کیلومتری جنوب شهر برازجان برسانید.

پس از توافق جنگلی ها با روس ها، سران نهضت به رشت آمدند و در این شهر اعلام حكومت جمهوری كردند. به دنبال این حادثه اعضای حزب عدالت كه بعضی از آنان همچون احسان الله خان و خالو قربان قبلاً از دوستان نزدیك میرزا بودند، درصدد بر آمدند كودتایی را انجام دهند كه طرح آن را قبلاًٌ ریخته بودند. بعضی معتقدند این سنگها با اهداف مذهبی ساخته شده اند, با این حال هیچ شاهد واقعی وجود ندارد که این ادعا را تایید کند. این منطقه حفاظت شده جنگلی در واقع به یک پارک ملی در سریلانکا تبدیل شده است. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در این منطقه کلیسای خرابه ی آینالو که در زمان حضور ارامنه این کلیسا بنا گردیده است.

پوشش جانوری در منطقه حفاظت شده ارسباران بسیار متنوع و چشمگیر است. در ایران : کوهستان زاگرس ، بلوچستان ، جنوب شرقی خراسان . این روستا در جنوب شرقی شهر آمل و در بین روستاهای زوارک در شرق ، روستا ی بلیران و جنگل های البرز در جنوب ، روستای میله و پاشاکلا در شمال و روستای معلم کلا (نوآباد) در غرب محدود گشته است . در پارک جنگلی باراجین می توانید شهر قزوین را زیر پای خود ببینید. قارچهای تک سلولی مانند کپک میوه در محل میوه های خراب رشد می کنند . او انقلاب جنگل و همه ی مظاهر آن را از دریچه ی اندیشه های سیاسی كه از اسلام آموخته بود، می نگریست.

او بارها در برابر مردم گیلان هدف از نهضت خود را احیای قوانین اسلام اعلام كرد و یادآور شد كه میرزا كوچك هرگز اسلحه را از خود دور نمی كند، مگر وقتی كه مطمئن باشد، افراد ایرانی از تجاوز متجاوزان بیگانه و ستمكاران داخلی مصون و از امنیت و رفاه برخوردار هستند.پی نوشت:1. وی قبل از هر سخنی سراغ میرزا را گرفت و تمایل شدید خود را برای دیدار با او اعلام كرد. او یك باره دست به قیام مسلحانه نزد، همه ی راه ها را آزمود و پس از یأس وارد عمل و مردانه پا به صحنه ی كارزار نهاد.او شاهد به توپ بسته شدن مجلس شورای ملی، توسط محمد علی شاه و تحصن علما در سفارت عثمانی بود.

صرفنظرازاینکه چنین موردی حقیقت دارد یـا نـه، شـهزادۀ پارسه (پرشیـای یونانی) درجنوب ایران جانشین شاه ماد ها مـیشود. تاخت و تازهای خارجی در صحنه ی سیاست و اقتصاد كشور و سیاست بازی عناصر منافق و خود فروخته، وضع آشفته گیلان و بی كفایتی دولتمردان، انگیزه هایی بود كه این روحانی جوان، حساس و دلسوخته را به میدان سیاست و سپس به صحنه ی كارزار كشاند.نخست در برابر استبداد محمد علی شاه ایستاد و سپس با شخصیت های با نفوذ تماس گرفت و در آخرین مرحله از تلاش خود سلاح به دست گرفت و در برابر نیروهای بیگانه به مقاومتی جانانه پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید