فواید و مضرات مصرف تخمه هندوانه

وقتی او بداند مراحل نمونه گیری خون چگونه است به راحتی می تواند با این قضیه کنار بیاید. 5 ـ برای درمان ضرب خوردگی می توان 200 گرم سیب زمینی پوست کنده را پخته و پس از له کردن، در پارچه نازکی بریزید و وقتی گرمی آن معتدل شد، به صورت مرهم، روی عضو ضرب خورده بگذارید. 18ـ جوشانده برگ و گل سیب زمینی به مقدار 30 گرم در یک لیتر آب، برای اشخاص مبتلا به اسهال، تشنج و حملات عصبی مفید است. بیماری پوسیدگی خشك سیب زمینی از بیماریهای انباری سیب زمینی است كه توسط قارچ بنام Fusatium coeruleum ایجاد می شود .

این بیماری از طریق زخم بسهولت انتقال می یابد و به غدد بسته بندی شده آسیب بیشتری می رساند . سایر علائم بیماری وجود اسكلرتهای سیاه رنگ روی طوقه ، ریشه اصلی ، استولونها و غدد است . مبارزه با این بیماری از طریق عملیات بهداشتی و استفاده از ارقام مقاوم انجام پذیر است . لارو پروانه كله مرده از برگ سیب زمینی تغذیه و از این طریق به محصول آسیب می رساند . مبارزه با این بیماری از طریق عملیات بهداشتی ضد عفونی غدد با قارچ كش تیمول .

7ـ رژیم غذایی با سیب زمینی، بیماری قند را درمان می کند. در پژوهشی روی ۱۲ زن مشخص شد رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع محتوی ۸۹ درصد روغن پالم در برابر رژیمی محتوی چربی غیراشباع روغن فندق پروتئینهای پیشالتهابی اینترلوکین ۱ بتا و اینترلوکین ۶ را افزایش میدهد. هرچند باید به یاد داشته باشید که مواد غذایی چربیسوز را در کنار سایر مواد غذایی سالم بخورید. رژیم مدیترانهای مانند تمام رژیمهای دیگر نقاط قوت و ضعف دارد که در ادامه برخی از آنها را بررسی کردهایم. این منابع شامل خوراکی های گیاهی و جانوری است و ما باید از هر دو آن ها تغذیه کنیم تا تمام آمینواسیدهای ضروری بدن را به دست آوریم.

قبل از آنکه زمان از دست برود، باید آن را جبران کنید. کسانی که نیاز به رژیم کم سدیم دارند، باید در صورت امکان کره بادام زمینی بدون نمک را انتخاب کنند. 9ـ اگر سیب زمینی آب پز را با گیاهان یا دانه های لعاب دار (مانند قدومه، اسپرزه و غیره) به صورت جوشانده در آورند و مرهم آن را بر روی ورم ها و التهابات سطحی، کوبیدگی ها، ضرب خوردگی ها و ورم حاد انگشتان قرار دهند، اثر شفابخشی خواهد داشت. اغلب چربیهای ترانس به صورت مصنوعی و هنگامی که تولیدکنندگان روغنهای مایع را به روغنهای جامد مانند روغن شیرینیپزی یا مارگارین جامد بدل میکنند تشکیل میشوند.

آزمایش خون یا CBC که مخفف جمله انگلیسی «شمارش کامل خون» است، یکی از ابتداییترین و در عین حال اصلیترین آزمایشاتی است که میتواند زمینه تشخیص بسیاری از بیماریها و از آن مهمتر، بیانگر شرایط کلی و حیاتی بدن باشد. 24ـ چنانچه خام آن را رنده کرده و با روغن زیتون در آمیزند، برای مداوای زخم های ناشی از سوختگی، کورک و دمل های چرکی و زخم های ساق پا که بر اثر کمبود ویتامین «ث» ایجاد می گردد، فایده دارد. از این رو مصرف سیب زمینی خام، حتی اگر بطور كامل هم جویده شود از سراسر لوله گوارش بدون آنكه هضم گردد، خواهد گذشت.

ضمنا اگر خوب پخته نشود و یا با روغن سرخ گردد، هضم آن دشوار است. از آنجایی كه بدن انسان قادر به هضم سلولز نمیباشد. و در حرارت 70 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه از بین می رود این ماده از جفت عبور نمی کند و تا کنون فقط در انسان و میمون شناختهخ شده است . نشاسته در بدن انسان قابل هضم میباشد. غده های آلوده در نهایت خشك و چروكیده می گردد . کافی است که چند قطره روغن درخت چای را با هر کدام از روغن های طبیعی مثل روغن زیتون، بادام، جوجوبا یا نارگیل ترکیب کنید و ۵ الی ۷ دقیقه روی پوست سر خود نگه دارید.

این تکنیک زیبایی کاربردهای زیادی دارد که در این میان، گرفتن چربی از شکم برای تزریق چربی به صورت، بسیار پرکاربرد شده و علت آن زدن دو نشان با یک تیر است زیرا علاوه بر اینکه چربیهای اضافه شکم در یک روز از بین میروند، فرد به هدف خود یعنی اصلاح نواقص صورت خود نیز دست مییابد. در غالب موارد این حشره توسط پارازیت های طبیعی تحت كنترل قرار داشته و خسارت آن غیر اقتصادی است .

زیرا قدرت و تحرک در این ورزش ترکیب شده و آن را تبدیل به یکی از اثر بخش ترین و پرطرفدار ترین ورزش های هوازی خواهد کرد. حتی الامکان از مصرف غذاهای سرخ کرده خودداری شود و در صورت لزوم از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده شود. بنابراین مبتلایان به این مرض، باید آن را به صورت آب پز، پوره، سرخ کرده و تنوری مصرف کنند. نكته: سرخ كردن سیب زمینی تا دمای 170 درجه سانتی گراد سولانین را تا حد زیادی نابود می سازد.

اما این سبز شدن افزایش سطح سولانین را نیز در پی دارد. هنگامی كه سیب زمینی در معرض نور قرار می گرد، رنگدانه های سبزی روی پوست آن تشكیل می شود، كه همان كلروفیل است. چون مزه سیب زمینی خام نامطبوع است، می توان آن را با عسل یا آب گوجه فرنگی یا هویج مخلوط کرد و مصرف نمود. نكته:مصرف سیب زمینی خام بشرطی كه پوست كنده باشد سمی نیست اما ایجاد نفخ می كند. 8ـ در معالجه اسهال، ورم روده و التهاب دستگاه هاضمه از جوشانده سیب زمینی به شکل تنقیه استفاده نمایید.

سولانین اغلب در پوست و حداكثر تا 3 میلی متر زیر پوست تجمع می یابد. نكته: سیب زمینی تلخ مزه به معنای افزایش سطح سولانین در آن است. آزمون فوق با استفاده از دستگاه پارالل که یکی از وسایل مورد استفاده در ورزش ژیمناستیک است به مورد اجرا گذارده می شود . در پژوهشی ۴هفتهای، که در آن چربی های ترانس جایگزین چربیهای اشباع شدند، کلسترول خوب افراد ۲۱درصد و اتساع عروق (رگگشادگی) تا ۲۹درصد دچار کاهش شد که اتفاق خوبی نیست. در افراد گرم مزاج هفته ای یک یا دو بار ماهی خوردن منعی ندارد ولی در افراد سرد مزاج مصرف آن باید به حدّاقل برسد و همراه گرمی هایی مثل سیر و خرما مصرف شود.

اگر در طول هفته به برنامه خود وفادار هستید. پاسخ: ویتامین های A و D از ویتامین های محلول در چربی اند. همه ی غذاها و روغن ها، حاوی ترکیبی از اسیدهای چرب هستند، اما نوع غالب چربی آنها حاوی چیزی است که آنها را “خوب” یا “بد” می سازد. این مخزن برای رهگیری یا به دام انداختن چربی در حالی که اجازه خروج آب زلال را می دهد، طراحی و تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید