پتانسیل ژئوتوریسم مواد معدنی و چشمه آب گرم در ایران

کشاورزان در کنار دغدغهای که برای خود دارند، برای هموطنانش هم نگرانند و به خوبی میدانند، سو استفاده از نام مردم و قومها و شهرها که برخی مسئولان به آن متوصل شدند، چیزی جز سست شدن فرهنگ و تمدن ایران زمین به ارمغان ندارند. این آب به صنایع کاشی، کندله و فولاد یزد میرسد و تنها اسم شرب را برای سو استفاده از احساسات مردمی یدک میکشند». این درس برای دانش آموزان میباشد و برای تقویت انشای بچه ها استفاده میشود . توجه ویژه به ایجاد فرصتهای جدید شغلی، واحدهای صنعتی نیمه فعال، تکمیل زنجیره تولید ویژه صنایع پتروشیمی، اهمیت توسعه صادرات و فعالیت های تجاری برای رونق معیشت مردم مرزنشین استان، ساماندهی واردات و صادرات، حذف مدیران پروازی از چرخه مدیریت استان خوزستان، اولویت اشتغال جوانان، بهره گیری از ظرفیت های خالی صنایع و واحدهای تولیدی و استعدادهای خوزستان در بخش کشاورزی، احیای کارخانجات و واحدهای تعطیل شده یا نیمه تعطیل ، برطرف کردن موانع پیش روی ۱۰۰ واحد تولیدی استان، فراهم کردن امکان ایجاد صنایع تبدیلی و قیمت گذاری خرما، مساله آب و مدیریت منابع آبی، استفاده از اتحادیه های مربوط به بخش کشاورزی به عنوان بازوان دولت، تکمیل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری، ضرورت اجرای طرح های آب و فاضلاب، لایروبی رودخانههای خوزستان با استفاده از تجهیزات و کمک از دیگر استانهای همجوار و تهیه برنامه مدونی برای کوتاه کردن دست دلالان در زمینه محصولات کشاورزی، از دیگر مواردی بود که آیت الله رئیسی در سفر به استان خوزستان نسبت به پرداختن به آنها تاکید کرد و از وزرا خواست با جدیت کارها را دنبال کنند.

به گزارش ایرنا، محمد مهرابی روز یکشنبه در حاشیه داوری آثار هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره وقف چشمه همیشه جاری ترویج و نهادینه سازی سنت وقف در جامعه بوده و در راستای تحقق این رسالت ذاتی شیوه های لازم برای سنین و اقشار مختلف جامعه به کار گیری شده است. برای مثال در نظر بگیرید که گردشگری هر سال به سفر میرود و در طی سالیان مختلف توانسته نیمی از ایران زیبا را ببینید یا مثلاً چندین و چند بار مهمان شهر بزرگ و دلبرانۀ اصفهان بوده است.

پر جمعیت ترین شهر در این استان نیز شهر رشت است که تقریبا نیمی از جمعیت در آن شهر قرار دارند . آریانا : شهر رشت پر جمعیت ترین شهر استان گیلان است۰این شهر غذا های مختلفی دارد مثل: باقالاقاتوق. محمد : در استان گیلان شهر هایی مانند رشت، خمام، انزلی، آستارا، تالش و… همچنین خیابان هایی با ردیف درختان سرو و صنوبر و چنار و بید و عرعر و آبشارهای سنگی با آب جاری و دائمی در باغ احداث كرده بودند. اين منطقه از ديدگاه زمين ساخت ، منطقه اى پويا با سابقه لرزه خيزى فراوان است.

نویسنده : این استان دارای صنایع دستی های فراوان است که هرکدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. همچنین به دلیل اینکه این دریاچه مواد معدنی و املاح بسیار زیادی دارد و آب آن بسیار زیاد شور است، در فصل زمستان به هیچ عنوان یخ نمیزند و در آن هیچ موجودی زندگی نمیکند. به گفته “خیرالنسا امیری” مهمترین جاذبههای طبیعی شهرستان نیکشهر چشمههای آب گرم و معدنی و گوگردی است و این چشمهها در روستای شیرآباد، دهستان چانف و بخشهای فنوج و قصرقند و مرکزی این شهرستان واقع شدهاند.

آب گرم گاومیش گلی، پرآبترین چشمه معدنی شهر سرعین از نظر آبدهی و وسعت است که استخری رو باز به عمق ۱۳۰ سانتیمتر دارد. توافق اولیه خرید زمین و تراکم مفید به متراژ حدود 4000 مترمربع در قالب 3 پلاک مجزا و شامل حدود 30 واحد مسکونی در یکی از آیندهدارترین پروژههای مسکونی شهر اصفهان با شرایط تعاونی به نشانی اصفهان، روبروی کوی سپاهان، پشت ترمینال صفه، مجموعه شهرک چشمه توتی به عمل آمده است.

آبگرم بش باجیلار یکی از قدیمی ترین آبگرمهای سرعین که بین اهالی در قدیم به دره لر سویی معروف بوده است درهای سرسبز که اطراف آبگرم چمنزار و پر از درختان چنار و سپیدار بوده است. اگر از کوهنوردی و طبیعتگردی لذت میبرید ولی نمیخواهید برای کوهنوردی راه دوری بروید، یکی از بهترین گزینههای اطراف تهران دره دارآباد است. نویسنده : اصلا با این تعریف گیلان را تحقیر کردید اینارو که همه میدونستن یه چیزی بگین که ندونن والا یکی ندونه فکر میکنه تمام زیبایی های گیلان همینه. نویسنده : میرزا کوچک خان جنگلی یکی از بزرگان و تاریخسازان ایران و گیلان است که مردم گیلان و کشورمان از او یاد می کنند و نام او ورد زبان های مردم کشور ماست.او با دلاوری و ایثار در مقابل نفوذیان و جاسوسان خارجی ایستاد و نگذاشت ذره ای از خاک کشورمان کم شود.

امروزه بخش زیادی از باداب سورت خشک شده است اما این مسأله هم زیبایی خاصی در این منطقه ایجاد کرده یکی از این زیبایی ها بخشی به نام گودال زمان است ، حوضچه ای با دیواره های شبیه سنگ که آبی در آن وجود ندارد و در میان آن چاهی وجود که از آن گاز به بیرون متصاعد می شود وجود اجساد حیوانات در کنار این حوضچه حاکی از مضر و کشنده بودن این گاز برای حیوانات می باشد .در مورد تعداد چشمه ها نظرات مختلفی ارائه شده و برخی معتقدند که ۱۱ چشمه دارد و برخی دیگر نظر بر ۶ چشمه دارند .

دهکده گردشگری گلستان کوه در کیلومتر 2 جاده خوانسار به سمت اصفهان و مقابل سد خاکی باغکل قرار دارد. با این حساب حدود ۷۵ درصد حجم سد زایندهرود متعلق به کشاورزان حق آبه دار است. نویسنده : در استان گیلان شهر های زیادی با فضا های گردشگری فراوانی دارم مانند:قلعه رودخان، ماسوله و شهر های دیگر. تراکم جمعیت در این استان با ۱۷۷ نفر در هر کیلومترمربع جایگاه سوم را در ایران دارد.کلانشهر رشت با داشتن ۴۶ درصد جمعیت کل استان، مرکز و پرجمعیتترین شهر استان گیلان و دوازدهمین شهر پرجمعیت ایران و پرجمعیتترین شهر سه استان ایران در ساحل دریای کاسپین است.

پارسا : شهر رشت مرکز گیلان و یازدهمین شهر پر جمعیت کشور است مردم گیلان معمولا به زبان گیلکی صحبت می کنند از مشاهیر گیلان می توان به میرزا کوچک خان،علیرضا جهانبخش،پرفسور صمیعی و… مجموعه تخت فولاد اصفهان از نظر تاریخی برای این شهر اهمیت بسیار بالایی دارد. درابره نام گیلان و معانی واژه گیل نظرات بسیار زیادی وجود دارد . معروف ترین فرد طایفه منجزی در طول تاریخ نامدارخان منجزی بوده که ناجوان مردانه بدست جعفرقلی خان بهداروند کشته میشود واز نوادگان ایشان اعبالحسن منجزی را میتوان نام برد وآحسنی حسینی هم ازکلانتران این طایفه بوده . دربارهٔ نام گیلان و معانی واژهٔ گیل، نظرات متفاوتی ابراز شدهاست.

در لغت نامه دهخدا واژه گیلان برگرفته از گیل به اضافه پسوند ان است که به معنای محل سکونت گیل ها میباشد . 46 استان چشمه آبگرم در استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران وجود دارد ، بنابراین این استان یک مقصد شناخته شده برای کسانی است که بدنبال آب گرم برای استراحت یا درمان بیماری خاص هستند. از ابتدای مسیر جاده خاکی تا بالای کوه دو ایستگاه وجود دارد که هم میتوانید از ایستگاه اول با 7000 تومان به ازای هر نفر برای رفت و برگشت به بالای تپه ها بروید و به چشمه ها برسید و هم میتوانید با ماشین شخصی تا ایستگاه دوم بروید و از آنجا پیاده از مسیر انحرافی تپه ها به بالای آن برسید.

تراکم جمعیت در استان و منطقه بالا بوده و تقریبا صد و هفتاد و هفت هزار نفر در هر کیلومتر مربع سومین استان متراکم ایران است . مساحت استان گیلان تقریبا چهارده هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریبا دو ملیون و پانصدهزار نفر است . این دو مناره از سبک ترین و نازک ترین مناره ها در جهان به شمار می روند و همین موضوع در کنار کوتاه بودن مناره ها، کلاف های چوبی به کار رفته در آن ها، فاصله شان با با ساختمان سبب شده لرزش آن ها به راحتی احساس شود. ق را دارد مردم را از کبوتر پرانی، گرگ دوانی و نگه داری گاو و قوچ و سایر حیوانات به منظور جنگ با یکدیگر باز داشته و این اعمال را ممنوع شمرده است.

دیدگاهتان را بنویسید